Basketbalová exhibice v podání Chlapců U17

Basket Poděbrady – BK Česká Lípa 74:22 (17:12, 32:16, 42:22)

Soupeři z České Lípy jsme měli co vracet, protože na jejich palubovce jsme první utkání prohráli (utkání jsme odehráli v šesti hráčích). Dnes nás nastupovalo o 2 hráče více (chyběl Vojta Pýcha – lyžařský kurz), takže jsme mohli soupeře více přitlačit. Poměrně se nám dařilo doskakovat míče pod vlastním košem, což je naše bolest, a vypadalo to, že budeme zápas kontrolovat a postupně navyšovat náskok. Ve druhé čtvrtině na nás však soupeř začal hrát zónovou obranu a tím nás na dvě tři minutky zaskočil a snížil náskok na 6 bodů, což byl nejmenší rozdíl. Nám se podařilo zrychlit hru a šňůrou 12 bodů před poločasem jsme prakticky rozhodli zápas. Jako určitá perlička je výsledek poslední čtvrtiny, ve které jsme soupeři nedovolili skórovat a vyhráli jí poměrem 32:0. I přesto si musí někteří hráči uvědomit, že naše hra musí vycházet z precizní obrany a že basket není jen o útoku a koších.

Body: Špelda 14, Valenta 12, Jeřábek 10 (1×3), Volejník 8, Adamec 8 (2×3), Drahokoupil 8 (1×3), Černý 8, Kuchař 6