U13B – KVALIFIKAČNÍ TURNAJ PP

O víkendu se družstvo starších minižáků U 13 zúčastnilo prvního (ze dvou) kvalifikačních turnajů PRAŽSKÉHO PŘEBORU 2019/2020. Naše družstvo bylo zařazeno do skupiny A, přičemž do finálové skupiny o 1. až 6. místo postupují vždy první dvě družstva z kvalifikačních skupin, skupinu o 7. až 12. místo vytvoří zbylá družstva, jenom pro dokreslení…

Tím byla dána i důležitost tohoto turnaje – s družstvy NBK 2007 a Jižní Supi jsme se doposavad nestřetli a nevěděli jsme jaké výkony vůbec čekat. To neplatí o družstvu USK Praha, které je naším již tradičním sparingpartnerem.

Naše družstvo obsadilo v tomto kvalifikačním turnaji výborné druhé místo.

NBK 2007 – BASKET PODĚBRADY  17:85

JIŽNÍ SUPI – BASKET PODĚBRADY  22:72

BASKET PODĚBRADY – USK PRAHA  21:72

V prvním zápase nás čekal soupeř ze všech nejtěžší – USK Praha, loňský účastník final-four celorepublikového mistrovství ČR U 12 a výsledek hovoří jasně 21: 72.  V tomto zápase jsme byli všude o krok později, nebyli jsme schopni se vypořádat s velmi rychlou a důraznou hrou soupeře. Soupeř byl prostě lepší. Mohli jsme se tak přesvědčit, kolik nás čeká ještě práce ve všech herních činnostech počínaje ballhandlingem a konče třeba již zmiňovanou rychlostí, nasazením aj. …

O to více jsme potřebovali zabrat v ostatních dvou zápasech, což se nám také podařilo! Výsledeky proti NBK 2007 a  proti Jižním Supům hovoří za vše. V těchto zápasech jsme dominovali, hráli rychle dopředu a soupeřům mnoho nedovolili.  Byli jsme jednoznačně lepší, přičemž bojovnost a nasazení všech hráčů bylo příkladné.

Nyní je potřeba zvládnout druhý kvalifikační turnaj (s těmi samými soupeři) tak, abychom se dostali do kýžené skupiny A. Vidina kvalitních zápasů proti výborným soupeřům by mělo být dostatečně silným hnacím motorem!

Děkuji všem hráčům za předvedený výkon, rodičům za podporu a dopravu, jakož i všem, kteří se na přípravě U 13 podílejí.

Nick