U11-Sparta Praha

19.11.2017  – Sparta Praha

V náhradním termínu jsme vyjeli s U11 dobýt Spartu Praha. První zápas, který je důležitý z hlediska započítání bodů do tabulky, byl velmi těžký. Po shlédnutí soupeře na zápase v Nymburce, jsme věděli, že mají ve svých řadách hráče, kteří jsou schopni dát i 20 bodů za čtvrtinu. Sparta postavila svou silnější pětku na druhou a poslední čtvrtinu. Na to jsme zareagovali prohozením pětek, ne z důvodu kvality hráčů, ale z typového hlediska. První čtvrtina byla obtížná, vytvářeli jsme si pozice na střely, ale bohužel jsme neproměňovali. Po velkém úsilí jsme ji vyhráli 13:12. Druhá čtvrtina již nebyla tak nervózní. Dařilo se nám ubránit jejich nejlepší hráče a navíc jsme začali proměňovat jednoduché koše. Poločas jsme vyhráli 29:22. Ve třetí a čtvrté čtvrtině naše vedení narůstalo na zasloužené konečné vítězství 65:40.
Druhý zápas byl z našeho pohledu jednodušší. Téměř hned po úvodní čtvrtině, kterou jsme vyhráli 18:2, bylo jasné kdo vyhraje. Konečný výsledek 56:19 je toho jasným důkazem. Bohužel všechno nešlo tak lehce. Několik hráčů mělo zdravotní problémy, nevolnost – nejspíš ze špatného vzduchu a nízké teploty v hale. Z těchto důvodů do zápasů prakticky nenastoupil David L., první utkání nedohrál Vítek P. a druhé pak ani Míša V.

Tuto sobotu nás čeká přímý souboj o první místo s Brandýsem nad Labem. Přijďte nás podpořit!