Šmoulinka – Medvědí pohár

Medvědí pohár Kolín 10.9.2017

V neděli jsme se zúčastnili turnaje v Kolíně pro hráče ročník narození 2008 a mladší. Na turnaj bylo pozváno 6 týmů, Basket Poděbrady, TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, OSK Olomouc, T. J. Sokol Kladno, BK Studánka Pardubice a domácí BC Kolín. Týmy byly rozděleny do dvou skupin. My hráli s Kladnem a Pardubicemi v tělocvičně průmyslové školy. První utkaní bylo s mladým dívčím týmem Kladna, všech 7 hráček bylo ročník 2009. Tento tým přijel na svůj první turnaj/zápas a bylo to znát. Hned od začátku jsme měli navrch. Konečné skóre mluví za vše 59:0. Náš druhý zápas byl s dívčím týmem Studánka Pardubice. Toto utkání bylo úplně něco jiného. Úvod vyšel našemu soupeři a ujal se vedení 8:2, ale pak jsme zabrali a postupně jsme začali zápas dostávat pod naši kontrolu. Poločas už byl 15:15 a na konci už bylo skóre na tabuli 28:20 v náš prospěch. Po polední přestávce jsme se přestěhovali do haly u plaveckého bazénu, kde nás čekalo semifinále s týmem dívek Olomouce. Tento zápas byl dosti podobný jako s Kladnem. Konečný výsledek 67:3 nás jasně poslal do finále turnaje kde na nás čekal opět dívčí tým Pardubic. Finále jsme začali mnohem lépe než první zápas se Studánkou a první čtvrtina byla v naší režii 10:0. Náskok jsme si udržovali po celou dobu utkaní a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 26:20. Zlato jsme ještě podpořili individuálním oceněním pro Tobiáše Bendu MVP turnaje + All Star pětka a Michal Kupec který se také dostal do All Star pětky turnaje. Chtěli bychom poděkovat všem hráčkám a hráčům za povedený začátek sezóny a fanouškům kteří nás v hojném počtu přijeli podpořit.