Druhá výhra na kontě Chlapců U17

9.4.2016

BA 2006 Roudnice nad Labem – Basket Poděbrady 62 : 67 (18:25, 32:35, 46:53)

Body: Pýcha 25, Jeřábek 15 (4×3), Adamec 8 (2×3), Drahokoupil 6, Kuchař 5, Valenta 4, Špelda 2,

Černý 2 , Volejník, Jína

Ve druhém utkání ve skupině o 1.-3. místo jsme zavítali na palubovku Roudnice n.L. Je to jediný

soupeř, který nás v této sezóně pokaždé porazil. Utkání jsme zahájili dvěma úspěšnými trojkami a

s poměrně slušnou obranou a doskokem jsme udržovali celou první čtvrtinu mírný náskok. Druhou

čtvrtinu přetahovaná pokračovala a do poločasové přestávky jsme šli s tříbodovým náskokem díky

úspěšné trojce v poslední vteřině čtvrtiny. Třetí čtvrtinu jsem zahájili také úspěšným tříbodovým

pokusem, ale to bylo ve třetí čtvrtce vše. Naše hra se úplně sesypala, kazili jsme jednu nahrávku za

druhou, úplně vyhořeli na doskoku v obraně, o útočném nemluvě. Soupeř na nás přitlačil, začal hrát

zónovou obranu a my jsme ho naší hrou dostali do laufu a v páté minutě se poprvé dostal do vedení.

V posledních dvou minutách jsme neskórovali a soupeř navýšil náskok na sedm bodů. Naši hráči byli

rádi, že klakson zahoukal konec třetí čtvrtky (prohráli jsme jí 11:21) a jejich rozpoložení

nenasvědčovalo tomu, že by jsme se pokusili o návrat do zápasu. Ovšem naši borci ještě sílu našli,

uklidnili se na útočné polovině, přitlačili v obraně, doskočili důležité míče (soupeři jsme dovolili pouze

čtyři koše) a trojkou v deváté minutě se dostali do vedení. Potom skórovalo pouze naše mužstvo a