Chlapci 17: Velmi cenná vítězství z venkovních palubovek

20.2.2016

BK Sluneta Ústí n. L. – Basket Poděbrady 62 : 67 (23:12, 33.31, 46:48)

Body: Černý 19, Jeřábek 13 (1×3), Adamec 12 (4×3), Drahokoupil 7 (1×3), Valenta 6, Špelda 4, Kuchař

4, Volejník 2

Cenné vítězství na palubovce prvního týmu soutěže a jeho první porážka v sezóně. Začátek utkání

tomu však vůbec nenasvědčoval. V šesté minutě jsme prohrávali 18:4 a vypadalo to, že si s námi hráči

z Ústí místo oběda příjemně zatrénují. Naštěstí jsme nesbalili zbraně, nakoplo nás to a začali jsme

plnit pokyny v obraně a makalo vždy všech pět hráčů na hřišti. Byli jsme také nejúspěšnější

v obranném doskoku v této sezóně (i když s námi na poslední chvíli neodjeli dva podkošoví hráči) a

výsledek první čtvrtiny korigovali na 23:12. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v předvedeném

výkonu a v poločase prohrávali již pouze o 2 body. Třetí čtvrtina byla bojovná a vyrovnaná, ale po

jejím konci bylo skóre o dva body v náš prospěch. Do čtvrté minuty poslední čtvrtiny jsme dvěma

trojkami (celkem 7 úspěšných trojkových pokusů v zápase) odskočili na rozdíl osmi bodů, ale soupeř

ještě stáhnul na rozdíl dvou bodů v minutě šesté. Ale to bylo z jeho strany všechno, šňůrou devíti

bodů (jedna trojka) jsme rozhodli zápas a kontrolovali do konce.

Klukům patří dík za předvedenou hru, škoda, že takovou hru nepředvádíme doma našim divákům, tak

snad v úterý 23.2. v 18,30 proti Kladnu.

21.2.2016

BK Teplice – Basket Poděbrady 51 : 80 (10:17, 28:30, 35:48)

Body: Jeřábek 22 (4×3), Valenta 20, Drahokoupil 18 (4×3), Černý 8, Adamec 6 (2×3), Špelda 4,

Volejník 2

Do Teplic jsme odjížděli k přímému souboji o třetí místo v tabulce (domácí utkání jsme těsně

prohráli). Odjeli jsme oslabeni proti sobotě ještě o jednoho hráče, takže nás bylo sedm. Po

„přestřelce“ na začátku utkání byl výsledek v šesté minutě 2:2. Potom dali Teplice šestku a naposledy

v utkání se ujali vedení 3:2. Potom jsme šňůrou 15 bodů soupeři odskočili (z toho tři trojky v řadě),

ale konec čtvrtiny patřil Teplicím a vedli jsme rozdílem 7 bodů. Začátek druhé čtvrtky patřil opět

našim borcům (tři trojky v řadě) a odskočili jsme na rozdíl 15 bodů. Asi s pocitem, že už je vyhráno,

jsme polevili, začali vymýšlet nesmyslné nahrávky a zakončení (asi exhibice), soupeř přitlačil a

výsledkem bylo, že jsme od šesté minuty nepotřebovali koš. K tomu jedna chyba za druhou (nahrávky

do autu, soupeři do rukou, bez doskoku) a poločas byl o 2 body. Naštěstí se naše psychika o

poločasové přestávce zvedla a poté co jsme zahájili opět úspěšným tříbodovým pokusem (celkem 10

v utkání) a hlavně zrychlili a zjednodušili hru a začali znovu bránit, navýšili jsme náskok po třetí

čtvrtce na rozhodujících 13 bodů. Ve čtvrté čtvrtině už jsme soupeři nic nedovolili a upravili na

konečný rozdíl. I když to výsledkově vypadá na jasný zápas, ještě jednou, pět minut jsme byli úplně

mimo, a kdyby to trvalo ještě nějakou minutku, tak mohlo být všechno jinak. Takže nevymýšlet

blbosti a hrát to co umíme a na co máme. Nakonec opět pochvala za bojovnost a chuť vyhrát.