28.11.2015
TJ Slovan Varnsdorf : Basket Poděbrady
69:100 (21:22, 34:58, 54:70)
Body: Jeřábek 31, Valenta 29, Kuchař 13, Volejník 12, Drahokoupil 10, Adamec 3, Špelda 2.
K utkání jsme odjeli v sedmi hráčích (z toho Olda Špelda po zranění spíš jako divák) a po nepříliš pohledném výkonu jsme nakonec přesvědčivě zvítězili. Začátek utkání byl absolutně bez obran na obou stranách, nás navíc trápil doskok pod oběma koši. Postupně jsme přitlačili v obraně a hlavně začali hrát rychleji dopředu a postupně si vybudovali náskok 17 bodů ve třetí čtvrtině. Pak jsme ale nabyli dojmu, že je po zápase a naší nekoncentrovaností a nesmyslným zakončováním útoků v páté vteřině jsme vrátili soupeře do hry a náskok se ztenčil na deset bodů. Naštěstí jsme se rychle probudili a pětiminutovkou 21:6 jsme zápas rozhodli.

29.11.2015
BK Horejsek Děčín : Basket Poděbrady
46:73 (7:17, 22:35, 32:53)
Body: Pýcha 26, Jeřábek 19, Volejník 11, Valenta 10, Drahokoupil 4, Adamec 3
Do zápasu s Děčínem jsme vstoupili s tím, že se soustředíme na zlepšenou obranu a doskok, hlavně pod vlastním košem. To se podařilo a soupeře jsme ubránili na sedmi bodech za první čtvrtinu. K tomu se nám podařilo po úspěšném doskoku pod vlastním košem hrát rychle dopředu a dávat jednoduché koše, i když neproměněných „šoupáků“ bylo také dost. Jediná slabší chvilka nastala opět na začátku třetí čtvrtiny, kdy jsme začali hrát chodící profesorský basket v obraně i útoku a soupeř se nám začal přibližovat na dohled. V těchto minutách hru oživil a vyhecoval hlavně v obraně Šimon Kuchař a v klidu jsme dokráčeli k jasnému vítězství.