V sobotu 20.9.2014 jsme odehráli první dva zápasy nové sezóny ve Slaném. Družstvo Slaného skončolo v loňské sezńě na třetím místě a bylo jasné, že narazíme na silného soupeře.

V první pětce proti nám nastoupili dva nejlepší hráči Slaného, Štěpnička (v loňské sezóně průměr 30 bodů na zápas a Zýma F. průměr 19 bodů). Ani tyto čísla nemusela být důvodem k velké prohře v prvním zápase. S obranou Štěpničky se vcelku dobře vypořádal Láďa Bečvář, když tohoto hráče udržel v prvním zápase na 18 bodech. Větší problémy jsme měli se 170 cm Zýmy. Ten, díky své výškové převaze, si opakujícími doskoky mohl dovolit i 4 pokusy k dosažení koše. Takto nám dal v obou zápasech celkem 45 bodů (19+24). V druhých pětkách byli již síly na hřišti vyrovnané a na naší straně proto podle předpokladů dominoval Dan Musil, autor celkem 32 bodů (17+15). Soupeři jsme nekladli velký odpor a jeho vítězství v prvním zápase bylo jednoznačné.

Na začátku druhého zápasu odstoupil pro zranění Štěpnička, a tím se nám naskytla příležitost na vyrovnaný zápas. Bohužel manko z první čtvrtiny, kterou jsme prohráli 19:4, jsme již nesmazali. Naděje žila ještě v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 7 bodů, ale tento rozdíl na vítězství nestačil.

ŠSK Slaný – Basket Poděbrady 72 : 35 (20:4, 40:19, 64:25)